0907 977 203
Zákaznícka podpora, Pondelok - Piatok:    8:00 - 20:00
počet:
0 ks
cena:
0,00€

Prírodný dezodorant Salt of the Earth

Prírodný dezodorant Salt of the Earth – najprírodnejšia ochrana pred nepríjemnými telesnými pachmi.

Prírodný dezodorant Salt of the EarthTieto kryštálové dezodoranty fungujú na princípe čistej prírodnej ochrany. Na mieste aplikácie zanechajú tenkú vrstvu soli - potasium alum (kamenca). Táto látka bola používaná ako dezodorant po stáročia. Zabraňuje rastu baktérii spôsobujúcich zápach v podpazuší bez toho, aby Vám zablokovali potné žľazy. Vaše telo sa naďalej zbavuje nebezpečných škodlivín avšak bez nepríjemného zápachu.

 

Tu je niekoľko odpovedí na najčastejšie otázky s ktorými sme sa stretli.

Čo všetko obsahujú prírodné dezodoranty rady Salt of the Earth?

Hlavnou aktívnou zložkou v dezodorantoch Salt of the Earth je Potassium Alum, ktorý sa získava ťažbov z baní. Táto prírodne sa vyskytujúca minerálna soľ bola používaná ako dezodorant po tisícročia. Tiež bola používaná v tradičnej indickej a čínskej medicíne a tiež na prípravu pitnej vody hlavne pre jej antibakteriálne účinky. Ako pomocné zložky týchto dezodorantov sú použité výťažky z rastlín Aloe Vera (Aloe Barbadensis) a Zimolez Japonský (Lonicera Japonica) pre ich antibakteriálne účinky.

Ako sa dezodoranty Salt of the Earth aplikujú?

Aplikácia sprejového dezodorantu je úplne jednoduchá. Nastriekate na miesto aplikácie a je to. V prípade kamenného dezodorantu, aplikujete na vlhkú pokožku ľahkým potretím najlepšie po kúpeli alebo sprche. Alebo len jednoducho dáte na 1-2 sekundy špičku dezodorantu pod tečúcu vodu a potriete si miesto aplikácie. Pri tomto spôsobe Vám dezodorant vydrží dlho, možno aj roky. Ak ho budete pod vodou držať dlho, skoro Vás opustí. Je vysoko rozpustný vo vode.

Je látka potassium alum (síran draselno - hlinitý) nebezpečná pre naše zdravie?

Väčšina ľudí je zmätená z množstva informácii a množstva rozdielnych látok obsiahnutých v kozmetike. Všade sa môžete dočítať, že hliník je pre naše zdravie veľmi nebezpečný. Hliník je tretí najčastejšie sa vyskytujúci prvok na našej planéte a konzumujeme ho vo veľkých množstvách každý deň v našej potrave alebo vo vode.

Akokoľvek, špecifické typy priemyselne vyrábaného a spracovaného hliníka v rôznych zlúčeninách sú pre ľudí skutočne nebezpečné. Alumínium Chlorohydrát je syntetická látka pridávaná do dezodorantov a antiperspirantov. Bola vyvinutá na to, aby sa dostala do potných žliaz a zabránila ich sekrécii (vylučovaniu). Ako všetci vieme, najprirodzenejšia cesta ako sa zbaviť toxínov a škodlivín je riadne sa vypotiť. A to robí naše telo celý deň. Najintenzívnejšie v oblasti podpazušia. Ak mu to však nie je umožnené a „otvory“ boli zablokované syntetickým dezodorantom alebo antiperspirantom, toxíny ostávajú v nás a „smrdíme zvnútra“. Výskumy dokázali, že existuje prepojenie, medzi používaním látky alumínium Chlorohydrát a rakoviny prsníka.

Kryštál potassium alum je prírodne sa vyskytujúca soľ, ktorá neblokuje prirodzené vylučovanie potu. Má silné antibakteriálne účinky a tým zamedzuje vzniku nepríjemného pachu v podpazuší.

Ako sa vyrábajú dezodoranty Salt of the Earth?

Soľ Potassium AlumSoľ Potassium Alum je vydolovaná zo zeme. Sú to nádherné soľné kryštály, ktoré sa opracujú do konečnej podoby nasledovným spôsobom: kryštály sú rozpustené vo vriacej vode, následne sa vlejú do odlievacej formy. Nechajú sa stuhnúť, po stuhnutí sa vyleštia, aby na nich neboli žiadne ostré hrany, ktoré by mohli poškodiť pokožku. Následne sa už iba osadia do recyklovateľného obalu a sú pripravené na cestu k Vám domov.

 

Aký je rozdiel medzi kamenným dezodorantom a sprejom s pumpičkou?

Kamenné dezodoranty sa vyrábajú z čistej soli. Je to 100% potassium alum. Dezodorant v spreji obsahuje vodu a výťažky z rastlín Aloe vera a Zimolez Japonský. Účinnosť oboch dezodorantov je identická. Výber je závislý čisto od Vašich osobných preferencii. Niekto uprednostňuje kamenný dezodorant a niekto ľahšie aplikovateľný sprej.

Akú životnosť majú dezodoranty Salt of the Earth?

Je to samozrejme veľmi individuálna záležitosť. Závisí to od frekvencie používania a tiež od spôsobu aplikácie. Nasledovný rozpis je priemerná dĺžka životnosti produktov:

Prírodný dezodorant Salt of the Earth
  • Kamenný Classic 90g – 9 mesiacov aj dlhšie
  • Kamenný Travel 50g – 6 mesiacov
  • Sprej 100ml – 3 mesiace
  • Sprej Travel 10ml – 2 – 3 týždne
 

Sú dezodoranty Salt of the Earth bezpečné pre deti?

Mnoho detí má problémy už pred pubertou s nepríjemným zápachom spôsobeným ich nezdravým životným štýlom, stravovacími návykmi alebo hormonálnymi poruchami. Pre deti hlavne v období vývinu určite nie je vhodné potláčať telesné pachy komerčnou drogériou, sprejmi a už vonkoncom nie antiperspirantmi. Naše neparfumované prírodné kryštalické dezodoranty sú vynikajúcim riešením pre tento nepríjemný spoločenský problém. Môžu byť aplikované už u detí od 5 rokov, nakoľko neobsahujú žiaden alkohol, parabény, parfumy, syntetické látky a hlavne neobsahujú aluminium chlorohydrát.

Kompletnú ponuku prírodných dezodorantov Salt of the Earth nájdete tu


Prečítajte si aj ďalšie zaujímavosti o sortimente ktorý ponúkame

Kamenec – tradičný prírodný dezodorant
 

Späť

 

O autorovi

Ing. Juraj Daniel-Čarný

Koordinátor pre e-shop dentalna-hygiena.sk.

Komentáre

Váš komentár